info@hedefkredi.com |  0(266) 502 29 49

Konut Kredisi

Günümüz ev fiyatlarına baktığımızda, asgari ücretli bir vatandaşın para biriktirerek ev sahibi olması imkânsızdır. Yani bunu söylemek çok üzücü fakat durum böyledir. Asgari ücretle çalışanları geçtim asgari ücretin üzerinde çalışan kişiler bile ev sahibi olmakta zorlanmaktadır. Kiralarda oturmak yerine ev sahibi olmayı tercih eden kişilere çözümler üretilmiştir.

Bu çözümlerin içerisinde de en çok tutulanı bankaların sunduğu konut kredisi seçeneğidir. Şimdi konut kredilerinin bazı özellikleri vardır. Bunları bilmeden işlemlere başlamak sizi yanlış yönlendirebilir. Öncelikle konut kredisi kişilere evin ipotek olması şartıyla verilir.

Yani aldığınız ev bankanın size kredi vermesiyle ipotek edilir ve daha sonra kullanımı bu şekilde gerçekleştirilir. Durum böyle olunca da kefil istenmez. Çünkü burada bankaların müşteri üzerinde ki kefili satın alınacak olan evdir. Bunun yanında banka kredi verdiği kişilerin geçmiş durumlarını da inceler. Yani burada da kredi skoru devreye girer. Bankalarda bulunan kredi notunuzun yüksek olması ve geçmişte bankalarla sıkıntılarınızın bulunmaması önemlidir.

Konut Kredisi Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?Artık bildiğiniz gibi konut kredisi alınan evin ipoteğiyle mümkündür. İpotek konusu oldukça önemlidir. Kredinizin geri ödemesi konusunda yaşadığınız sıkıntılar sonucunda, bankanın eve sahip olması mümkündür. Bu yüzden geri ödemelerinizi bunları dikkate alarak planlamanız önemlidir. Konut kredilerinin vadeleri genelde 5 ile 10 yıl arasındadır. Uzun dönemler olduğu için herkesin ödeyebileceği seçenekler mevcuttur.

Sizde aylık gelir gider planlamanızı yaparak ev krediniz için ayırabileceğiniz taksiti hesaplamalı ve işlemlerinizi buna göre oluşturmalısınız. Hedef Kredi HizmetinizdeHedef Kredi’nin eğitimli ve bilgili kadrosu ile sizin bütün sorularınıza cevap ve sorunlarınıza çözüm oluyoruz.İhtiyaç Kredisi için tüm bankalar ile görüşüp sizin için en uygun ve avantajlı olanını size sunuyoruz.Çekemeyeceğini düşündüğünüz krediler için size yardımcı oluyoruz.  

Profesyonel Kredi Danışmanlığı

HEDEF KREDİ BAŞVURUSU

Başvuru Formunu Tamamladığınızda Profesyonel Danışmanınız Sizlere Dönüş Sağlayacaktır
En Düşük Faizli Konut Kredisi

Danışmanlarımız Size En Uygun Bireysel Krediyi Bulur.


S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

-Kredi başvurusu yapmak ücretsizdir. -Üye bankalarının size özel kredi faiz oranları ile kredi kullanırsınız. -Kredi başvurusu yapmak için banka banka dolaşmaz, zaman ve para harcamazsınız. -Kredi başvurunuzu anında evraksız yaparsınız

Genel Belgeler Nüfus Cüzdanı fotokopisi veya noter tasdikli suret, İkametgâh belgesi veya hatlı sabit cep telefonu, sabit telefon, doğalgaz, su-elektrik faturası (Son 3 ay içinde düzenlenmiş), Gelir Belgesi, Alınacak konutun tapu aslı üzerinden fotokopisi. Ücretli Çalışanlar için Genel belgelere ek olarak; Son aya ait maaş bordrosu veya şirket yazısı (Şirket yazısı alınıyorsa şirketin yetkili imza sirküleri). Şahıs Firmasi Sahipleri/Serbest Meslek Sahipleri için Genel belgelere ek olarak; Ticaret Sicil Gazetesi / Oda kayıt belgesi, Vergi levhası, Son üç yıl onaylı bilanço, Gelir tablosu/Hesap özeti, Cari yıl mizanı/Cari yıl hesap özeti. Tüzel Kişi Firma Ortakları içinGenel belgelere ek olarak; Ticaret Sicil Gazetesi (Kuruluş, son sermaye dağılımını gösterir), İmza Sirküleri, Vergi levhası, Bilanço-gelir tablosu (son 3 yıl onaylı), Cari yıl imzası, Faaliyet belgesi.

Kredi başvurularında ilk etapta banka seçimi çok önemlidir. Kredibiliteye uygun olmayan banka prosedürlerine uygun olmayan bankaya yapılan başvuru kkb puanını etkilemektedir. En uygun kredi için ise; bankalar zaman zaman kampanya yapmaktadır. Bu durum kredibilitesi uygun müşteriler için önem arz etmektedir. KKB puanı iyi olan müşteriler çok ince detaylara kadar kredi hesaplaması yapmaktadırlar. Bu doğrultuda en uygun bankayı ve uygun krediyi seçmektedirler. Sonuç olarak unutulmaması gereken en önemli şey acaba bana kredi çıkar mı diyerek her bankaya başvuru yapılmamasıdır. Yapılan her başvuru mevcut kredi puanını düşürmekte ve başvuru sayısını arttırmakla olabilecek banka kanalını da tıkayabilmektedir. Kredi hesaplamalarının yapılması çok önem arz etse de bir önemli konu da kişilerin sicil durumlarıdır. Çoğu kişi ülkemizde takip ya da yapılandırma yaşadıktan sonra bankalara küserler ve yasal süre olan 5 senenin geçmesini beklerler. Bu belki banka mevzuatınca mantıklı gibi görünse de uygulamada çok yeterli bir yöntem değildir. Kişi takip ya da yapılandırma yaşayıp borcunu ödedikten sonra ileri ki dönemleri de düşünmeli ve çok abartılı olmadan ara ara kredi kartı ya da esnek hesap gibi risk ürünleri almaya çalışmalıdır. Nihayetinde özel sektör için takip kapamadan sonra yaklaşık 3 sene ve sonrası memurlar ve emekliler için de takip kapama sonrası 6 ay ile 1 sene geçtikten sonra kredi puanları iyi düzeye gelirse kredi kullanma durumları oluşur.

Kredi notu, bankaların kredi ve kredi ürünlerini müşteriye kullandırıp kullandırmamak için belirledikleri kriterlerden birisi olmakta. Kişinin yaptığı düzenli veya gecikmeli kredi geri ödemeleri, kredi kartı borçlarını zamanında ödeyip ödemediği kredi puanının belirlenmesinde önemli bir faktör olmaktadır. Kredi notunuz eğer oluşmamış ise KKB puanınız sıfırdır. Bunun manası; sizin bu zamana kadar kredi veya başka bir banka ürünü kullanmamış olmanızdır.

Whatsapp Destek Hemen Arayın